Mărţişorul care aduce pimăvara

Parohia noastră organizează un atelier creativ pentru copii şi părinţi cu tema „Mărțișorul „.  Acţiunea are scopul de a aduce copiilor bucuria primăverii şi de a-i familiariza cu tradiţiile şi obiceiurile româneşti.

Când? Sâmbătă, 29 Februarie 2020, între orele 11:00-16:00.
Unde? Haus der Familie, Liebfrauenstraße 24, 88250 Weingarten

REGULAMENT DE PARTICIPARE:

  • Deoarece spațiul este limitat (aprox 20 de persoane), atelierul se va desfăura pe grupe și tranșe orare, astfel: orele 11:00-13:00, prima grupă; orele 13:00-16:00, a doua grupă.
  • Grupele se vor forma în ordinea înscrierii (watsup, facebook sau pe listă, la biserică)
  • Atelierul este dedicat cu precădere copiilor și se dorește ca aceștia, îndrumați și ajutați de către părinți, să participe activ la realizarea mărțișoarelor.
  • Atelierul are și o dimensiune caritabilă. Mărțișoarele vor fi oferite duminica umătoare la biserică, în schimbul unei mici donații, iar banii astfel obținuți, vor fi redirecționați către un caz social, în România.