Botezul Domnului, 2024

La mulţi ani!

Aşa cum e datina, în preajma sărbătorii Botezului Domnului, preotul merge pe la casele creştinilor pentru a le binecuvânta cu aghiazmă mare.  În acest an o să începem binecuvântarea caselor din zona Friedrischafen  / Bodensee, în zilele de 4-5 ianuarie, respectiv Lindau şi Meckenbeuren, urmând ca în zilele de 6-7 ianuarie să îi vizităm pe cei din zona Weingarten / Ravensburg.  Vom continua cu binecuvântarea caselor şi în celelalte zone, în zilele săptămânii următoare.

Vizitele se fac DOAR pe bază de invitaţie, în zilele lucrătoare, începând cu ora 16.00, iar în week-end după un program prelungit.

Vă rugăm să vă anunţaţi fie prin mesaj scris telefonic, fie prin înscriere în agenda de la biserică, precizând numele şi adresa completă (stradă, număr, cod poştal, localitate).

Pe măsură ce înaintăm cu binecuvântarea caselor, vom face update-uri de program.

Pr. Alexandru Roşu