Ajută un copil să meargă la școală!

Ajută un copil din munții Apuseni să meargă la școală!

În luna iulie a acestui an, în munții Apuseni au avut loc inundații masive, care au provocat pagube materiale imense, mai ales  în zona orașului Câmpeni și împrejurimi.  Începutul noului an școlar se apropie, iar mulți copii provenind din familiile afectate de inundații au nevoie de ajutor.

Îi putem ajuta dăruindu-le câte un ghiozdan echipat cu rechizite școlare (caiete, penare, creioane colorate, pixuri, stilouri, acuarele, pensule, rigle, radiere, etc). Ghiozdanele pot fi noi sau în stare foarte bună.

Ghiozdanele echipate pot fi aduse la biserică până duminică,  19 septembrie.  

La această campanie inițiată de parohia ortodoxă română din Augsburg se vor alătura și credincioși din parohiile ortodoxe române din Ulm și Heidenheim an der Brenz.