PROGRAMUL SLUJBELOR

Creștinii care doresc să se spovedească sau care doresc slujirea de parastase sau alte sfinte slujbe sunt rugaţi ca, pentru o mai bună organizare, să ne contacteze în timp util telefonic sau prin e-mail.

In mod obişnuit, spovedaniile vor avea loc sâmbătă seara, după un program dinainte anunţat sau, în mod excepţional, duminică, cu cel puţin 30 de minute înainte de Sfânta Liturghie. Modificările legate de program vor fi întotdeauna anunţate în timp util, atât pe pagina de Facebook a parohiei noastre, cât și pe site.

Pentru programarea botezurilor sau a cununiilor, sunteţi rugaţi să luaţi legătura din timp cu preotul paroh, ideal înainte de a rezerva restaurantul sau de a vă face alte planuri legate de botez sau cununie. Mulţumim pentru înţelegere.

IANUARIE 2019

Duminică, 27 ianuarie, Sf. Liturghie va începe la ora 10:30în capela 14 Nothelfer, Ravensburger Str. 41, 88250 Weingarten.

Duminică, 20 ianuarie, Sf. Liturghie va începe la ora 10:30în capela 14 Nothelfer, Ravensburger Str. 41, 88250 Weingarten.

Duminică, 13 ianuarie, Sf. Liturghie va începe la ora 12:00,în biserica sârbă, Adelheid Str. 4, 88046 Friedrichshafen.

Duminică, 6 ianuarie, Botezul Domnului, Sf. Liturghie, urmată  de sfinţirea aghiazmei mari, va începe la ora 10:30.

Marţi, 1 ianuarie, Sf. Liturghie, urmată de Molitfele Sfantului Vasile cel Mare, va începe la ora 10:30, în capela 14 Nothelfer, Ravensburger Str. 41, 88250 Weingarten.