Acţiunea „Mărţişorul” continuă (I)

Sâmbăta trecută, 29 februarie2020, peste 20 de copii şi părinţi din parohia noastră s-au întâlnit în centrul Haus der Familie, din Weingarten, în cadrul Atelierului de realizat mărțișoare handmade.

Activitatea vine nu doar din dorința de a promova creativitatea, dar și de a stimula interacțiunea dintre copii şi de a promova o frumoasă tradiţie românească.

Aşa cum am anunţat încă de la început, demersul nostru are şi o dimensiune caritabilă. Mărţişoarele realizate vor continua să fie expuse la biserică( vineri, 6 martie şi duminică, 8 martie) şi oferite doritorilor în schimbul unei mici donaţii. Suma rezultată va fi donată pentru un caz social, în România. La sfârşitul acţiunii, vom reveni cu imagini şi informaţii despre beneficiarii acţiunii noastre caritabile.

Mulţumim tuturor participanţilor.